Kauno rajono informacinių technologijų mokytojai dalijosi patirtimi

Balandžio 17 d. Kauno rajono švietimo centre vyko informacinių technologijų mokytojų gerosios patirties metodinė diena – konferencija „Mokinių kūrybiškumo ugdymas informacinių technologijų pamokose“.

Raudondvario gimnazijos informacinių technologijų mokytoja metodininkė  Rasa Vitkevičienė pristatė projektinius darbus IT pamokose „Dovana mamai“ bei „Perskaitytos knygos aprašymas“ 6 kl., integruotus IT ir biologijos, mtematikos bei geografijos leidinius 7-8 kl.

Integruotą informacinių technologijų ir biologijos pamoką 6 klasėje pristatė Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos informacinių technologijų vyresnioji  mokytoja Laima Liutikienė, o mokytoja Sonata Salelionienė, panaudojusi IT mokytojams skirtame seminare “Vaizdo ir garso montavimo pradžiamokslis” įgytas žinias, sukūrė  video medžiagą ir pristatė ištraukas iš integruotos pamokos.  Taip pat pasidalino savo patirtimi apie konstravimui skirtą programą  „Smagu kurti su Scratch“ bei pademonstravo keletą mokinių darbų. Visoms mokytojoms buvo įdomu stebėti kalbantį Scratch veikėją ar kitus judančius veikėjus.

„IT integraciją su  kitais mokomomaisiais dalykais 6-11 kl.“ pristatė Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos informacinių technologijų vyresnioji mokytoja Virginija Levanauskaitė. Mokytoja pristatė integruotos dailės ir IT pamokos mokinių darbų parodą „Mandala“ 7 kl., integruotą technologijų, IT ir geografijos projektą „Per Europą su eko lagaminu“ 10 kl., dailės ir IT integruotą pamoką „Mano šeimos herbas“ 6 kl.  bei matematikos ir IT integruotą pamoką „Grafinis lygčių sistemų sprendimas“ 11 kl.

Aistė Florentina Kantautienė, Šlienavos pagrindinės mokyklos mokytoja metodininkė, pristatė apklausos testų rinkinį 9-10 kl. „Pasaulis kompiuteryje“ bei pademonstravo, kokias turi galimybes testavimo sistema.

Garliavos vidurinės mokyklos mokytoja metodininkė Rita Kabašinskienė supažindino su kompiuterinės leidybos moduliu 10 kl. bei pateikė keleto mokinių su programa Scribus atliktas užduotis.

Vandžiogalos vidurinės mokyklos mokytoja metodininkė Jūratė Kondratavičienė bei matematikos vyresnioji mokytoja Gitana Sadauskienė pristatė integruotus projektinius darbus, pamokas bei neformalaus ugdymo užsiėmimų darbų parodą. Projektiniai darbai buvo pateikti video formatu. Mokytoja Gitana pateikė mokinių darbų pavyzdžių, atliktų įvairiomis technikomis tokiomis: kvilingu, embosingu bei kt.

Čekiškės Pr. Dovydaičio vid. mokyklos mokytoja metodininkė Ingrida Subačienė pasidalijo tarptautinio projekto iTEC idėjomis bei atliktais darbais. Pristatė keletą naujų informacinių technologijų įrankių, kuriais naudodamiesi mokiniai atliko projektinius darbus.

Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos mokytojos metodininkės Vilma Gedvilienė bei Laima Gaižutienė pristatė išplėstinio kurso modulį “Duomenų bazių kūrimas ir valdymas 11-12 kl.”, supažindino su darbo ypatumais bei iškilusiomis problemomis.

Mastaičių pagrindinės mokyklos mokytoja metodininkė Vilija Banaitienė pristatė stendinį pranešimą “Integruota IT ir lietuvių kalbos pamoka”.

Konferencijos pabaigoje mokytojai aptarė rūpimus klausimus, diskutavo, džiaugėsi kolegų darbais bei susipažino su parengta metodinių darbų paroda.

Kauno r. informacinių technologijų mokytojų metodinio būrelio pirmininkė

Renginio akimirkos << čia >>

Konferencijos „Mokinių kūrybiškumo  ugdymas informacinių technologijų pamokose 2013” darbai

Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija