Mes informacinėje visuomenėje – 2014

konf-2014
2014 m. gegužės 13 dieną į KTU Distancinio mokymo centrą rinkosi Kauno rajono ir Kauno miesto informacinių technologijų mokytojai ir jų mokiniai. Čia vyko jau tradiciniu tapęs renginys – konferencija „Mes informacinėje visuomenėje“. Šiemet konferenciją organizavo Kauno rajono Mastaičių pagrindinės mokyklos mokytoja metodininkė Vilija Banaitienė, Kauno rajono Piliuonos vidurinės mokyklos mokytoja ekspertė Rozvita Brazaitienė ir Kauno rajono švietimo centras.

Taip pat konferenciją organizuoti padėjo registrų informacinių sistemų kūrimo įmonė UAB „NRD“ bei tarptautinė, Lietuvos ir Vokietijos kapitalo elektroninio verslo, programavimo paslaugų ir interneto rinkodaros kompanija NFQ grupė. Konferencijoje – dalyvavo 13 mokyklų ( 5 rajono ir 8 miesto ). Konferencijoje buvo skaitomi pranešimai įvairiomis temomis, susijusiomis su informacinėmis technologijomis. Visus mokinių darbus buvo galima apžiūrėti, nes jie buvo eksponuojami vestibiulyje.

Konferencijos rėmėjai UAB „NRD“ bei NFQ grupė išrinko geriausius pranešimus .Tai:

1. OS paprastai arba Lemon OS, pranešėjai Dovydas Vaičiukynas, Daniel Jankovskij, 4 kl., mokytoja Sonata Salelionienė, Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija.
  2. Robotukų abėcėlė Giedrius Gilys 6 kl., Tomas Macelis 4 kl.,Robertas Timukas, 7 kl., mokytoja Rasa Timukienė, Kauno Jurgio Dobkevičiaus vidurinė mokykla.
  3. „SearchNode – moderni paieškos sistema elektroninėms parduotuvėms“,Lukas Mikuckis, 11 kl., mokytoja Audruolė Kisarauskienė, Kauno Varpo gimnazija.
  4. „Kalendorius“,Gabija Dručiūnaitė, 6 kl., mokytojos Aistė Florentina Kantautienė, Alma Golovčicienė, Kauno r. Šlienavos pagrindinė mokykla.
  5. „Eagle2D“ varikliukas, Tomas Kučinskas, 11 kl., mokytoja Zita Žižiūnienė, Kauno Jono Basanavičiaus gimnazija.
  6. „Trimatis labirintas“, Robertas Timukas, 7 kl., mokytoja Rasa Timukienė, Kauno Jurgio Dobkevičiaus vidurinė mokykla
  7. „Mokomės programuoti” Ignas Gotautas 6 kl., Deividas Gražulis mokytoja Vilma Gedvilienė Kauno r. Garliavos Jonučių vidurinė mokykla.

Vestibiulyje buvo eksponuojami mokinių kūrybiniai darbai. Šiais metais 6–11 klasių mokiniai turėjo pristatyti pačių sukurtus originalius statinius paveikslėlius (statinis vaizdas – tai vientisas nesikeičiantis paveikslas), skirtus Motinos dienai. Darbai turėjo būti sukurti bet kokiu grafiniu redaktoriumi, nesinaudojant paruoštais objektais (fotografijomis, automatinėmis figūromis, pvz. žvaigždutė, mėnulis, ar pan.). Darbus vertino informacinių technologijų mokytojai nuotoliniu būdu. Susumavus rezultatus išrinkti nugalėtojai. Pirmąją vietą 10-11 klasių grupėje užėmė Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos 11 klasės mokinė Neda Jaraitė ( mokytoja Sonata Selelionienė).

8-9 klasių grupės pirmosios vietos laimėtoja pripažinta Karolina Kijauskaitė Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos 9 klasės mokinė ( mokytoja Sonata Selelionienė). Antrąją vietą laimėjo KTU Vaižganto progimnazijos mokinys Jonas Kajus Šeinauskas ( mokytoja Laima Pranukevičienė), trečiąją Agnė Rasickaitė Kauno Jono Basanavičiaus gimnazijos mokinė (mokytoja Zita Čižiūnienė ).

Pirmąją vietą 6-7 klasių grupėje laimėjo Gabrielė Bartusevičiūtė Kauno raj. Šlienavos pagrindinės mokyklos mokinė ( mokytoja Aistė Florentina Kantautienė). Antroji vieta atiteko Rasa Rukuižaitei Kauno r. Ugnės Karvelis gimnazijos mokinei (mokytoja Sonata Selelionienė ), o trečioji Samantai Varapnickaitei Kauno „Vyturio“ katalikiškos vidurinės mokyklos mokinei ( mokytoja Jolanta Leonavičienė).

Konferencijos dalyviai ir svečiai išgyveno daug malonių akimirkų, nes mokinių darbai bei pranešimai buvo žaismingi ir kūrybiški.