2016

Kauno r. mokinių informacinių technologijų konferencija – konkursas „Mes informacinėje visuomenėje 2016”

Balandžio 27 d. KTU e-mokymosi centre į kasmetinį konferencijos-konkurso „Mes informacinėje visuomenėje 2016“ renginį rinkosi Kauno r. mokiniai ir jų mokytojai. Konferenciją-kokursą organizavo Aistė Florentina Kantautienė, Kauno r. Šlienavos pagrindinės mokyklos informacinių technologijų mokytoja metodininkė, Daiva Varškevičienė, Kauno r. Ežerėlio ir Zapyškio pagrindinių mokyklų informacinių technologijų vyresnioji mokytoja, Virginija Levanauskaitė, Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos informacinių technologijų vyresnioji mokytoja, Kauno r. šietimo centro bibliotekininkė Daiva Klimantavičienė. Konferenciją vedė jauniausieji dalyviai – 4-os klasės mokiniai Vilius ir Kipras Varškevičiai iš Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokyklos.

Konferencijos metu buvo skaityta 12 pranešimų. Kauno r. Raudondvario gimnazijos I kl. mokiniai Tauras Gaulia ir Matas Sabaitis skaitė pranešimą „3D projektavimo programa Blender“, Neveronių gimnazijos 6 kl. mokinys Emilijus Kaušpėdas pristatė „Perskaitytą knygą“. Logo programėle sukurtą darbą „Noriu gyventi taikiame pasaulyje“ pademonstravo Eimantas Kuznecovas, 6 kl. mokinys iš Neveronių gimnazijos. Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazijai atstovavo du mokiniai: Deividas Kairiūkštis, kuris papasakojo „Kaip man sekėsi programuoti Python“, bei Linas Nikiperavičius, kuris pristatė savo sukurtą žaidimą ir pasidalijo pomėgiu programuoti. Jis skaitė pranešimą „Man tikrai patinka programuoti“. Linas Nikiperavičius yra 27-osios Lietuvos mokinių informatikos olimpiados respublikinio etapo III-ios vietos laimėtojas. Konferencijos dalyviai galėjo išvysti Kauno r. Šlienavos pagrindinės mokyklos 4 klasės mokinio Roko Briedžio pristatymą „Iliustruoju pasaką“. Tai jo sukurtas filmukas dirbant su Scratch programėle. Tos pačios mokyklos 10 klasės mokinys Evaldas Sprangauskas pristatė savo sukurtą svetainę „Robotika“. Daugiausia pranešimų konferencijoje skaitė Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos mokiniai. Pirmą pranešimą „Greičiau skristi nei vaąiuoti” skaitė 7 klasės mokinys Vilius Motiejūnas, 5 klasės mokinė pristatė iliustruotą pasaką „Našlaitėlė lakštutė“. II gimnazijos klasės mokiniai Emilija Tarvainytė, Dovydas Šimoliūnas ir Justas Keturakis pristatė sukurtą foto filmą „Kaunas – Lietuvos širdis“, I klasės mokinių Rolando Bykovo ir Mato Čepulio foto filmas buvo pavadintas „Ei!“ Konferencijos vedėjai, Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokyklos ketvirtokai Vilius ir Kipras pademonstravo „Mano LEGO filmą“.

Pasiklausę pranešimų, pertraukos metu konferencijos dalyviai galėjo apžiūrėti mokinių konkursinių darbų parodą. Kadangi 2016-ieji yra paskelbti bibliotekų metais, todėl mokiniai šiais metais kūrė knygos skirtuką „Mano mylimiausias knygos personažas“. Konkurse dalyvavo 11 Kauno r. mokyklų mokinių, juos parengė 11 mokytojų, buvo sukurti 34 skirtukai.

4 klasių grupėje buvo pristatyti 3 skirtukai, nugalėtoju tapo Kauno r. Šlienavos pagrindinės mokyklos mokinys Matas Petraitis.

5-8 klasių grupėje buvo pristatyta 15 skirtukų. Nugalėtojais tapo šie mokiniai: I vietos – Austėja Jančiauskaitė, Raudondvario gimnazijos 6 klasės mokinė, II vietos – Danielius Bertašius, Jonučių progimnazijos 5 klasės mokinys, III vietos – Saulė Rinkevičiūtė, Šlienavos pagrindinės mokyklos 6 klasės mokinė.

9-12 klasių grupėje buvo sukurta 16 skirtukų. Nugalėtojais tapo šie mokiniai: I vietos – Rimvydė Čepaitė, Raudondvario gimnazijos IV klasės mokinė, II vietos – Magdalena Simutytė, Vilkijos gimnazijos II klasės mokinė, III vietos – Urtė Širmulytė, Raudondvario gimnazijos I klasės mokinė. Nugalėtojai buvo apdovanoti Kauno r. švietimo centro prizais – USB atmintinėmis.

Visi sukurti skirtukai iškeliavo į Kauno r. švietimo centrą, kur bus eksponuojama skirtukų paroda. Vėliau skirtukų paroda keliaus į Kauno rajono mokyklas.

Virginija Levanauskaitė,
Kauno r. informacinių technologijų mokytojų metodinio būrelio pirmininkė