Kauno rajono informacinių technologijų mokytojai dalijosi patirtimi

Balandžio 6 d. Kauno rajono Garliavos Juozo Lukšos gimnazijoje vyko informacinių technologijų mokytojų gerosios patirties metodinė diena „Informacinės technologijos: mokymo(si) kokybės gerinimas“.

Prieš konferenciją technologijų ir informacinių technologijų mokytojams buvo suorganizuotas UAB „Prezentacijų spektras” „Cool tool mažųjų staklių ir 3D spausdintuvo pristatymas”. Buvo pristatytos ugdymo įstaigoms pritaikytos staklės technologijų pamokoms bei 3D spausdintuvas. Buvo pademonstruota, kaip veikia 3D spausdintuvas, aptarta jo panaudojimo galimybės.

Po pristatymo informacinių technologijų mokytojai rinkosi pasiklausyti kolegų gerosios patirties, kur išgirdo net 8 pranešimus.

Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos informacinių technologijų mokytoja Sonata Salelionienė skaitė pranešimą „Motyvacija ir akreditacija mokymuisi. Mokymų Lodzėje geroji patirtis (Lenkija).” Mokytojus įtraukė į aktyvią protų mankštą, pasidalijo gražiomis idėjomis. Pranešimas buvo parengtas kartu su Kauno r. Garliavos Jonučių gimnazijos informacinių technologijų mokytojomis metodininkėmis Laima Gaižutiene bei Vilma Gedviliene ir Kauno r. Piliuonos gimnazijos informacinių technologijų mokytoja Danute Toldiniene.

„Alternatyvaus IT panaudojimo ir integravimo galimybes” pristatė Jūratė Kondratavičienė, Kauno r. Vandžiogalos gimnazijos informacinių technologijų mokytoja metodininkė. Taip pat pasidalino idėja apie knygos antrąjį gyvenimą, pristatydama parodą.

Rita Kabašinskienė, informacinių technologijų mokytoja metodininkė iš Kauno r. Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos, pristatė 6-7 projektinius darbus pranešime „Projektas – IT ir anglų k. „Velnio paveikslas””. Mokytoja pademonstravo mokinių darbus, kuriuose buvo jų fotografuotos velnių nuotraukos, koreguotos ir sukurti leidinukai – knygelės. Mokytoja džiaugėsi puikiai orgazinuota Velnių muziejuje edukacine programa, kuri padėjo įgyvendinti projektą.

Kauno r. Garliavos Jonučių gimnazijos informacinių technologijų mokytojos metodininkės Laima Gaižutienė ir Vilma Gedvilienė pasidalino „Integruotos IT ir lietuvių kalbos pamokos „Kalbos kultūra”” atgarsiais. Pristatė mokinių atliktą veiklą, nupieštus komiksus.

„Integruota informacinių technologijų ir biologijos pamoka 7 klasėje” – tai antrasis mokytojos Ritos Kabašinskienės pranešimas metodinėje dienoje.

Apie „IT integraciją anglų kalbos pamokoje „Integrating it with english language development. Geometric shapes around us. Practising verb forms and vocabulary“ kalbėjo Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos vyresnioji mokytoja Virginija Levanauskaitė. Pranešimų metu buvo pristatyta testavimo sistema, tinklaraščių blogger.com (dienoraščių, blogų) taikymas mokinių darbuose ir įsivertinimo įrankis „Socrative student”.

„Projektai 5-10 klasėse” – tai antrasis Sonatos Salelionienės pranešimas, kurio metu mokytoja kalbėjo apie projektinius darbus, mokinių turimus sąsiuvinius, jų pildymą, parodė pavyzdžių. Aptarė pagrindines atsiradusias problemas su kuriomis tenka mokytojai susidurti ugdymo proceso metu.

Metodinės dienos paskutinį pranešimą „Tarptautinio projekto veiklos IT pamokose” pristatė Kauno r. Kačerginės pagrindinės mokyklos informacinių technologijų mokytoja Daiva Rimkuvienė. Ji džiaugėsi patirtimi, įgyta dalyvaujant tarptautiniame projekte, kurio vykdomos veiklos puikiai integruojamos IT pamokose.

Konferencijos pabaigoje mokytojai aptarė rūpimus klausimus, diskutavo, džiaugėsi kolegų darbais bei susipažino su parengta metodinių darbų paroda.

Kauno r. informacinių technologijų mokytojų metodinio būrelio pirmininkė